02/ milongy

Na stránce Aires de Milonga jsou k dispozici videa z milong jak podle aktuálnosti (data natočení milongy) tak podle jednotlivých dní v týdnu: http://airesdemilonga.com/en/home/basa-per-day (zobrazeno 25. 1. 2017; pouze Buenos Aires). Stránka obsahuje videa nejen z Argentiny, ale také z měst a zemí, které autor stránky a videí, Carlos Neuman, procestoval. V r. 2016 natáčel i v Praze.
 
Pro vyhledání milong (a dalších informací) v Buenos Aires je určena čtyřjazyčná stránka: HOY MILONGA. Má velmi přehledný seznam milong a praktik s adresami, kontaktními informacemi organizátorů, dopravního spojení, mapy a fotografie. Na některých milongách je doporučeno rezervovat si místo předem, toto doporučení ani informaci zda v určitý den bude na milonze show nebo před milongou lekce, už stránka neuvádí. Tyto informace získáte z facebookových nebo internetových stránek organizátorů. Stránky jsou postupně rozšiřovány a obsahují sekce věnované milongám v jiných zemích/městech.

Jednoduchý přehled milong - ale i dalších užitečných informací, např. obchodů s tango botami a oblečením, lekcemi tanga, mapkou metra ... - je v brožurce Tango Map Guide. Dá se nosit sebou v kapse/kabelce. Brožurka je distribuována zdarma na milongách. Obsahuje mapu s vyznačením míst, které jsou v brožurce uvedeny. Je dvojjazyčná - španělsky a anglicky.

Podrobnější informace o lekcích a milongách a obsáhlejší rozhovory obsahuje časopis el tangauta. Je dvojjazyčný (španělsky, anglicky) a  v tištěné podobě je distribuován zdarma. V elektronické podobě je na základě registrace k dispozici na stránce eltangauta.com - čtení časopisu v html je  rovněž přístupné přes Issuu. EL TANGAUTA je i na facebooku.
Comments