04/ tango školy

Mojí "první školou" byla Escuela de Tango de Buenos Aires: escuelatangoba.com Informace v češtině jsou na mé stránce tango-praga.info. Ředitelem školy je Nestor Pellicciaro, kterého známe z jeho návštěv v Praze, Ústí nad Labem a Brně v předchozích letech. Ve škole učí řada učitelů, jejich složení se průběžně obměňuje.

Informace o lekcích tanga před milongami nebo praktikami (obvykle pak vstupné na lekci zahrnuje i vstup na milongu), tango školách a speciálních akcích jsou k dispozici na stránce Hoy Milongahttps://hoy-milonga.com/buenos-aires/en. Pravděpodobně se však jedná o propagaci jednotlivých organizátorů, takže informace nebudou zahrnovat všechny možnosti. Přehledy kurzů najdete také v časopisech, které jsou zdarma k dispozici na některých milongách, například na nedělní Viva La Pepa.

Videa z lekcí najdete na stránce Airesdemilongahttp://airesdemilonga.com/en/school/classes. Pomohou vám vybrat si, jaký styl výuky se vám líbí.

Lekce před milongami: Výhodou je, že cena za lekci obvykle zahrnuje i vstup na milongu, a že si můžete vyzkoušet různé učitele. Nevýhodou v některých případech (ne všech) může být, že na lekci bude velké množství účastníků, a ne všichni budou mít úroveň potřebnou pro absolvování dané lekce. Pokud přijdete s někým v páru, je jistota, že budete mít s kým trénovat. Na některých lekcích je dobrá šance i pro single účastníky, jinde je single zájemkyň příliš mnoho a nepomůže jim někdy ani když učitelé vyhlásí střídání partnerů. Jinde střídání funguje dobře. Můžete vyzkoušet například lekce před milongou Parakultural (web), lekce před páteční praktikou Las Malevas (facebooková skupina), lekce na praktice Cheek to Cheeknebo lekce před milongou Viva La Pepa.

Lekce v tango školách a studiích: Z osobní zkušenosti nebo zkušeností přátel mohu doporučit Escuela de Tango de Buenos Aires (web; učí zde mj. jedna z legend tanga, Olga Besio), La Maleva estudio (facebook), Escuela Mundial de Tango GE (facebook; velké množství kurzů již od dopoledních hodin), El Tacuarí (facebook; v tomto studiu potkáte jak legendy tanga, kterým je přes 80 let, tak učitele mladé), DNI Tango (web). Možností je však mnohem více a záleží na osobních preferencích, jaký styl tanga (tradiční nebo vycházející z přirozeného pohybu) se chcete učit, jestli preferujete učitele známé z evropských festivalů nebo se chcete učit od těch, kteří (tolik) necestují, od mladých profesionálů, nebo od legend ... Když plánujete cestu, ptejte se každého, kdo v Buenos Aires byl, ke komu chodil, a co se tam naučil. Až budete ve víru tance, bude už možná pozdě vybírat, možností je příliš mnoho a času při krátké dovolené je málo.


Comments